Оваа веб страница користи колачиња за да ви овозможи подобро корисничко искуство.Подесување Затвори
0
Во кошничка 0 MKD

  • Почетна
  • Инфо содржина

Колачиња (eng. cookies)

За оваа веб страна да работи правилно, а за ние да бидеме во состојба да правиме понатамошни унапредувања на страната, како на пример полесно пребарување, оваа страница мора на вашиот уред да инсталира колачиња. Повеќе од 90% од сите веб страни ја користат оваа пракса според регулацијата на Европската Унија од 25.03.2011 година. Обврзани сме пред подготвувањето на колачињата да побараме дозвола од вас. Со блокирање на колачињата, нема да бидете во можност да видите одредени содржини.

Што е колаче?

Колаче е информација зачувана на вашиот компјутер од веб-страницата што ја посетувате. Колачињата обично ги зачувуваат вашите преференции, преференци за веб-страницата, како што е вашиот најпосакуван јазик или адреса. Подоцна, кога ќе ја отворите истата веб-страница, прелистувачот ги испраќа колачињата што припаѓаат на таа веб-страница. Ова им овозможува на страницата да прикажува информации прилагодени на вашите потреби.


Кои колачиња ги користиме?

Име на колачињата: koristenje_kolacinja

Домеин: bubamara.mk

Цел: Складирање на информации за одлуката на корисникот да користи колачиња

Траење: 1 година

Име на колачињата: PHPSESSID

Домеин: bubamara.mk

Цел: Функционирање на интернет кошничката

Траење: Траење на сесијата


Аналитички колачиња

Име на колачињата: __utma, __utmb, __utmc, __utmz

Domena: bubamara.mk

Цел: Google Analytics ја прикажува статистиката на веб страната

Траење: до 2 години

Plug-in за надворешни даватели на услуги

Име на колачињата: Facebook колачиња

Domena: Facebook.com

Цел: Facebook "Like"

Траење: различно

Предупредување: Можно е корисникот кој веб страната ја посетил пред 15.06.2013 година да има колачиња кои ние не можеме да ги исклучиме, нив може да ги избрише само корисникот.


Дозволувам користење Не сакам колачиња

Бидете секогаш во тек со новите акции на Бубамара.мк

Регистрирај го својот емаил, а ние ќе те извесуваме за нашите акции, секогаш кога ќе има некоја нова. Не ги пропуштај суперцените, биди во тек! Но, тоа не е се, со самата регистрација, добиваш и 10% попуст при следното онлајн купување.

Шопингувај на www.bubamara.mk и секогаш подари му го најдоброто на своето малечко! Одбери Бубамара.мк бидејќи ги има најдобрите играчки и бебешка опрема!

Бубамара.мк , секогаш тука за вас!