Оваа веб страница користи колачиња за да ви овозможи подобро корисничко искуство.Подесување Затвори
0
Во кошничка 0 MKD

  • Почетна
  • Инфо содржина

За нас

Бубамара или Пикаполоница е словенечки бренд на продавници за бебешка опрема, детски играчки, облека и обувки кој датира од 1995 година. На територијата на Република Словенија овој бренд е познат како Пикаполоница и продавници има на 36 локации. Во 2009 година, Пикаполоница се шири во Хрватска под името Бубамара. Во моментов располагаме со 16 продажни места ширум Хрватска. Трета земја каде се појавува овој бренд е Република Македонија. На македонскиот пазар датира од 2015 година. Во моментов за Македонија има само веб продавница.

Мисија
Аполло Мк ДООЕЛ е специјализирана компанија која се занимава со продажба на производи за деца и трудници. Во онлајн продавницата Бубамара можете да пронајдете квалитетна детска опрема, забавни играчки, облека, обувки, производи за нега и хранење. Имаме богат асортиман на производи кој ги задоволува потребите и желбите на децата и родителите, а нашиот персонал секогаш љубезно ќе ви помогне и ќе ве советува за производите кои ви се потребни.

Визија
Во удобно опкружување, со пријателски персонал и широк спектар на квалитетни производи (опрема за деца, облека, обувки, играчки, храна, козметика) сакаме да им овозможиме на сите купувачи најкраток пат до нашите производи. Каде се нашите купувачи, таму сме и ние.
Од година во година вработуваме пријателски настроен персонал кој со стручни совети им помага на нашите конзументи при изборот и купувањето на производ кој им одговара. Постојано се трудиме да го збогатиме нашиот продажен асортиман со квалитетни и безбедни производи кои се во согласност со сите европски стандарди ( грижа за медицински и педагошки развој на детето се желбите и барањата на клиентите кои ние ги исполнуваме).

Добродојдовте во специјализираната детска онлај продавница Бубамара
во која ќе пронајдете се за вашите малечки на едно место!

Основни податоци:
Аполло МК ДООЕЛ
Бул. Киро Глигоров бр. 13
1000 Скопје

Телефон +389 2 5214 717
Емаил: info@bubamara.mk

Бидете секогаш во тек со новите акции на Бубамара.мк

Регистрирајте ја вашата адреса за е-пошта и ние ќе ве известиме за нашите активности секогаш кога ќе бидат нови. Не пропуштајте ги одличните цени, бидете во тек!

Но, тоа не е сè, само со регистрирање добивате 10% попуст на следното купување преку Интернет.

Купувајте на www.bubamara.mk и секогаш подарете му го вашето најдобро на вашето дете!


Бубамара.мк , секогаш тука за вас! 

Кога можеме да ги очекуваме нарачаните производи?

Производите кои се нарачани, на доставната служба и се предаваат следниот ден, доколку нарачката е направена по 14 часот. Секоја нарачка има различен период на достава. За достава е задолжена надворешна фирма, која откако ќе ги преземе нарачките, истите ги доставува во рок од 3 работни дена.
3.238.49.228